Mgr. Ondřej Ženka


Jmenuji se Ondřej Ženka a narodil jsem se v roce 1982 v Chrudimi. Na Fakultě sociálních studií v Brně jsem vystudoval psychologii a žurnalistiku (Bc.) a psychologii (Mgr.). Absolvoval jsem pětiletý výcvik v Gestalt psychoterapii v Institutu pro Gestalt terapii v Praze a postgraduální vzdělání v rámci Gestalt přístupu. Jsem členem České asociace pro psychoterapii (ČAP) a Evropské asociace pro Gestalt terapii (EAGT).

Ve své pracovní kariéře se věnuji psychologii práce a organizace a řízení lidských zdrojů na různých pozicích.  Mám tak zkušenosti z pozic HR manažera nebo manažera pro vzdělávání a rozvoj v nadnárodních společnostech. Mohu nabídnout zkušenosti s diagnostikou a rozvojem jednotlivců i skupin a také s řízením změny celé organizace. Vedu interní tréninky týkající se kompetenčních modelů, pohovorů, práce s talenty, řízení výkonu, hodnotící a motivační pohovory nebo základy managementu a také skupinové rozvojové programy. 

V současnosti pracuji ve své soukromé praxi a zároveň jako HR konzultant na volné noze a externí vyučující na katedře psychologie Fakulty sociálních studií na Masarykově univerzitě. Kombinaci práce v lidských zdrojích a  psychoterapie považuji za velmi obohacující. Přesah psychoterapie do oblasti rozvoje lidských zdrojů a naopak mi dává rozšířený pohled na oba obory.